Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: Drogba nie pomógł "Słoniom", Kolumbia zwycięża [RELACJA]

Paweł Słójkowski 19.06.2014
Juan Cuadrado w pogoni za piłką w meczu Kolumbii z Wybrzeżem Kości Słoniowej
Juan Cuadrado w pogoni za piłką w meczu Kolumbii z Wybrzeżem Kości Słoniowej, foto: PAP/EPA/MAURICIO DUENAS

Kolumbia wygrała 2:1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej w meczu drugiej kolejki grupy C mistrzostw świata w Brazylii i jest już pewna awansu.

Relacja na żywo:

85 min. - Wybrzeże Kości Słoniowej rzuciło się do odrabiania strat i zamknęło Kolumbię na jej połowie. Pytanie jest tylko jedno - czy zdążą trafić do siatki przed ostatnim gwizdkiem sędziego?

73 min. - Jest odpowiedź Wybrzeża Kości Słoniowej! Gervinho przywraca nadzieję swojej drużynie. Kiedy już zaczęło się dziać w tym meczu, to dzieje się na poważnie!

69 min. - Strata Wybrzeża w bardzo groźnej sytuacji, Kolumbia wychodzi z kontrą i ten błąd kosztuje piłkarzy z Afryki stratę drugiej bramki! Quintero pewnie wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem.

63 min. - GOL!!! Kolumbia wychodzi na prowadzenie po bramce Rodrigueza, który świetnie odnalazł się w polu karnym i trafił do siatki!

60 min. - Na boisko wchodzi Drogba , zmienia Bony'ego . Po raz kolejny odmieni grę Wybrzeża Kości Słoniowej?

Kibice doczekali się występu gwiazdy WKS:

59 min. - Świetna akcja Kolumbijczyków , to mogło być 1:0. Cuadrado dostał piłkę w polu karnym, efektownie ograł obrońcę i uderzył z ostrego kąta. Bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę.

55 min. - Howard Webb nie ma litości. Kartkę dostaje Didier Zokora , któy nie wystąpi w następnym spotkaniu.

52 min. - Arthur Boka strzela z rzutu wolnego, jednak uderza niecelnie. Chwilę wcześniej świetną szybkością popisał się Juan Cuadrado .

46 min. - Zaczynamy drugą połowę spotkania licząc na to, że piłkarze przez pierwszą połowę oszczędzali siły na to, żeby pokazać wszystko co najlepsze w ostatnich 45 minutach.

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Wybrzeże Kości Słoniowej i Kolumbia grają asekuracyjnie, żaden zespół nie chce rzucić się do ataku, dlatego też utrzymuje się wynik bezbramkowy.

40 min. - WKS starało się przycisnąć Kolumbijczyków, jednak ich strzały zostały zablokowane.

A tak swoją sytuację, najlepszą w tym spotkaniu, zmarnował Teofilo Gutierrez:

33 min. - Trudno powiedzieć, żeby nic się nie działo na boisku, jednak z drugiej strony nie ma w tej chwili zbyt wielu emocji i czystych sytuacji. W takim razie przyjrzyjmy się temu, co zrobił Cheick Tiote . Jego wpadka nie umknęła uwadze trybun:

32 min. - Świetna indywidualna akcja Yaya Toure , przeszedł trzech piłkarzy Kolumbii, ale zatrzymał się na czwartym. Wydaje się, że sędzia Webb mógł odgwizdać rzut wolny. Imponujący pokaz umiejętności gracza Manchesteru City.

28 min. - Wymarzona okazja dla Kolumbii , powinno być 1:0, ale kiks napastnika przekreślił tę szansę. Wybrzeże Kości Słoniowej momentami potwornie gubi się w obronie.

22 min. - Oba zespoły starają się wykorzystać chwilę nieuwagi rywali i wyprowadzić składną akcję. Lepiej idzie to Kolumbijczykom , to oni grają odważniej. WKS ma problem z atakiem - może znowu Didier Drogba będzie musiał wejść z ławki i zmotywować swoich kolegów?

16 min. - Dwie piłki na boisku, choć różnicę między nimi zauważyć chyba dość łatwo. Balony nie zawsze odgrywają tak nieznaczącą rolę w piłkarskim widowisku - może coś o tym powiedzieć bramkarz Napoli Jose Reina, który w barwach Liverpoolu puścił bramkę po tym, jak uderzona przez napastnika piłka odbiła się właśnie od balona...

13 min. - Kolumbijczycy pokazują, że mogą zaskoczyć przeciwnika szybką kontrą, na razie jednak nieco brakuje im dokładności. Świetny drybling Gutierreza, zakłada "siatkę" Gervinho, jednak nie dał rady złapać futbolówki przed linią końcową

9 min. - Dobra szansa Cuadrado , pokazał świetną szybkość, ale nieczysto uderzył piłkę przy dośrodkowaniu i ostatecznie skończyło się na strachu obrony drużyny z Czarnego Lądu

5 min. - Było bardzo spokojnie, obie strony próbowały szanować piłkę i poukładać grę, ale jedna strata WKS mogła skończyć się stratą bramki. Długa piłka, odrobina przypadku, Gutierrez uderzył z pierwszej piłki, ale nieznacznie obok słupka. To mogło skończyć się bramką.

1 min. - Pierwszy gwizdek już za nami, zaczyna reprezentacja Kolumbii , ale WKS szybko przejmuje piłkę. Podczas śpiewania hymnów byliśmy świadkami wielkiego wzruszenia Iworyjczyka Die , który nie mógł powstrzymać łez.

17.45 - Kibice Kolumbii i WKS już gotowi, za chwilę zawodnicy odśpiewają hymny i rozpoczniemy mecz, którego arbitrem będzie Anglik Howard Webb

Fani Kolumbii chcą zobaczyć zwycięstwo swojego zespołu:

17.20 - Iworyjczycy wierzą w dobrą dyspozycję Wilfrieda Bony'ego . Snajper walijskiej Swansea i nowy kolega klubowy Łukasza Fabiańskiego ma naprawdę wielki potencjał i bardzo prawdopodobne, że już niedługo będą się o niego bić czołowe kluby Europy.

Swansea pamięta o występach swojego piłkarza w Brazylii:

17. 10 - Zaczynamy relację z meczu Kolumbii z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Znamy już składy zespołów na to spotkanie. Zarówno Kolumbia, jak i Wybrzeże Kości Słoniowej wystąpią w swoich najsilniejszych składach i nie ma w tym nic dziwnego - tu nie ma miejsca na kalkulacje i jakiekolwiek ustępowanie rywalowi - zwycięzca bardzo przybliży się do tego, żeby awansować do fazy pucharowej mistrzostw świata w Brazylii.